Карбон – гранд футболу Черкащини, який утримує звання найкращого в області та дебютував у чемпіонаті ААФУ, потрапивши в п’ятірку найкращих у східній групі. При цьому клуб пройшов атестацію й отримав право зіграти в Другій лізі 2026/27.
- Якими будуть завдання Карбону, за який колись грали Мілевський з Алієвим?
- Де буде приймати суперників новий клуб Черкас у ПФЛ?
- Чи залишається в клубі перший тренер Миколенка?
- Як бути з тим фактом, що Карбон продовжує виступи в обласних змаганнях?
Читайте також: Головний тренер Атлету Дмитро Мурашенко: «Завдання у нас одне – боротьба за вихід в Першу лігу»
Про це все розповів сайту Sport Arena президент ФК Карбон (Черкаси) Нарек Казарян.
«Карбон продовжить грати на область і після переходу в Другу лігу»
– Нареку Петросовичу, вітаємо з отриманням ліцензії на участь у професіональних турнірах? Як готуєтеся до дебюту в Другій лізі?
– Розумієте, важко дати вам зараз графік спарингів, бо ми ще не завершили свою участь в обласних змаганнях. Попереду на нас чекає заключний матч першого кола чемпіонату Черкащини, а також півфінал Кубка нашої області.
– А як же бути? Представницька перша клубна команда Карбону не зможе одночасно грати як у професіональних, так і в аматорських турнірах…
– Ми це розуміємо, але цілісність жодних змагань не поставимо під загрозу. Свої зобов’язання щодо участь в змаганнях Асоціації футболу Черкаської області ми виконаємо повністю. Умовно, під назвою Карбон-2 дограємо чемпіонат області – 2026, поруч із ветеранами зіграють наші 16-17-річні вихованці.
Читайте також: Граючий президент ФК Брацлав Юрій Максименко: «Новачки обов’язково будуть, але за однієї умови»
А більшість гравців першої команди Карбону перейде в Другу лігу, право на участь у якій ми здобули цього року.
«Один із головних наших ветеранів замість Другої ліги гратиме за Карбон на область»
– Чи є втрати перед очікуваним дебютом у ПФЛ?
– Як я й говорив, більшість футболістів продовжить з нами співпрацю. На жаль, не зможе грати в Другій лізі через певні робочі та сімейні обставини наш досвідчений гравець Кошелюк, який пограв ще за Славутич і Черкащину – але він якраз буде передавати досвід молоді в обласних змаганнях.
Читайте також: Виконавчий директор СК Полтава Станіслав Майзус: «Не можемо залишити таке місто, як Кременчук, без футболу»
– А всі інші гравці на місці, включаючи Мишенка, який пограв в УПЛ?
– Так. І Мишенко на місці, і Авер’янов з Гарнагою. Раді, що у нас вималювався «кістяк» команди, і ці всі гравці передадуть свій досвід молоді.
– А як щодо новачків?
– Ми отримали пропозиції від агентів і зараз розглядаємо низку футболістів для підсилення. Чекаємо тепер на їхні варіанти.
На сьогодні ми можемо оголосити про двох новачків – юних місцевих гравців. Захисники Назар Дудник і Матвій Ільїн із ЛНЗ U-19 приєдналися до нас. Більш досвідчених підпишемо пізніше, ближче до початку сезону, після перемовин і перегляду.
– Зважаючи на те, що Карбон зайнятий в обласних змаганнях, встигнете їх нормально переглянути?
– Так. У планах є контрольні матчі з клубами сусідніх регіонів – як професіональними, так і потужними аматорськими, як той же Агротех (Тишківка). Тренерський штаб матиме можливість переглянути новачків і провести потрібні ігрові випробування.
«Перший тренер Миколенка залишається в Карбоні»
– Один із перших тренерів Віталія Миколенка – легенда черкаського Дніпра та ветеран донецького Шахтаря Ігор Столовицький – залишається на чолі Карбону?
– Так, безперечно. А допомагатиме йому колишній півзахисник черкаського Дніпра В’ячеслав Гамалій.
– Якими будуть завдання Карбону в Другій лізі?
– Про це нас часто запитують, а я відповідаю так: у нас так виходить, що коли Карбон в області переходив із малого поля на велике, а потім – коли дебютував у Кубку та чемпіонаті України серед аматорів, ми спершу були середнячками. Точно так само і зараз – перед дебютом у Другій лізі ми ставимо завдання пройти адаптацію, закріпитися на новому рівні. Ми – дебютанти, нам ще треба придивитися до змагань ПФЛ.
Читайте також: Головний тренер ФК Ужгород Яромир Лобода: «Найближчим часом ми зберемося з керівництвом»
Але якщо старт сезону в Карбону вийде хорошим, і до завершення першої частини чемпіонату команда доведе, що вже зараз може боротися за найвищі місця, ми не побоїмося додаткових вливань і можемо вже взимку підкоригувати наші завдання. Все – в руках самих футболістів.
– Де збираєтеся приймати суперників? Вистачить в області інфраструктури, якщо врахувати ЛНЗ із його командами різних вікових категорій?
– У нас заявлені три стадіони: НТБ ЛНЗ у селі Геронимівка; «Зоря» в Білозір’ї – колись там грали Дніпро та Черкащина завдяки Володимиру Григоровичу Лашкулу, царство йому небесне; а також – Центральний стадіон міста Черкаси. Конкретно по порі року та стані газонів будемо орієнтуватися, де грати матчі в ту чи іншу частину сезону.
А взагалі, ми активно ведемо роботи по будівництву власного сезону. Якщо все буде йти за планом, уже в жовтні плануємо його відкрити й наступного року хотілося б грати вже там.
Джерело: Sportarena.ua