Фото - Getty Images
Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) офіційно допустила російських та білоруських спортсменів усіх вікових категорій до міжнародних змагань під державною символікою.
«Це рішення прийняте відповідно до нещодавніх рекомендацій МОК щодо принципів нейтральності у спорті та важливості надання спортсменам рівних можливостей для участі у змаганнях на найвищому міжнародному рівні. Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF), як і раніше, віддана просуванню чесної конкуренції, захисту цілісності спорту та забезпеченню того, щоб спортсмени мали можливість змагатися в середовищі, яке поважає принципи нейтральності, інклюзивності та високого рівня» – йдеться у заяві організації.
Раніше Міжнародний олімпійський комітет рекомендував зняти всі санкції з білоруських спортсменів та допустити їх до змагань під національним прапором. У своєму поясненні МОК вказував, що «НОК Білорусі перебуває в хорошому становищі і дотримується Олімпійської хартії», а участь білоруських спортсменів у «нейтральному» статусі на великих міжнародних змаганнях «пройшла без будь-яких інцидентів як у змаганнях, так і поза ними».
Міжнародна федерація водних видів спорту раніше повністю зняла санкції з російських та білоруських спортсменів. Також допустила до змагань під своєю егідою білорусів World Boxing і Міжнародна федерація волейболу повернула збірні білорусі до всіх міжнародних змагань під своєю егідою.
Наприкінці травня Міжнародна федерація хокею дозволила збірній білорусі виступати у жіночих та юнацьких турнірах. Також Міжнародна федерація фехтування оголосила про допуск спортсменів з росії та білорусі до змагань під державною символікою.
Рано вранці 24 лютого 2022-го року росія здійснила ракетний обстріл та авіабомбардування більшості українських міст, а потім розпочала повномасштабне військове вторгнення. Війна рф проти України за допомогою білорусі триває вже 1584-й день.
Джерело: IWF