Александр "s1mple" Костылев. Фото - hltv.org
Легенда Counter-Strike та ексгравець Natus Vincere Олександр “s1mple” Костилєв отримав бан від Федерації кіберспорту України (UESF).
Причина – гра s1mple в одній команді з російським гравцем в офіційних матчах (опублікованих на ресурсах HLTV, Liquipedia, VLR після 01.07.2025). Нагадаємо, Костилєв з літа 2025 року виступає у складі BC.Game Esports, за яку з жовтня грає росіянин Дєніс “electroNic” Шаріпов.
Дискваліфікація закінчується 30 червня 2027 року. Бан поширюється лише на турніри, організатором або партнером яких є Федерація кіберспорту України, та змагання, які проводяться за підтримки федерації або членами федерації.
Сам s1mple прокоментував рішення UESF:
“Подвійні стандарти для інших гравців. Люди, які прийняли це рішення, нічого не розуміють у кіберспорті і нічого для нього не зробили, тож їхня думка нічого не варта”.
З повним списком гравців, які отримали бан від Федерації кіберспорту України, можна ознайомитись тут.
Нагадаємо, у 2025 році Федерація кіберспорту України офіційно оголосила про зміни в керівництві та новий стратегічний курс. Новим президентом ФКУ став власник української кіберспортивної команди Natus Vincere Максим Кріппа.
Double standards for other players 😊 The people who made this decision understand nothing about esport and have done nothing for it, so their opinion is worthless 🙂↔️
— Sasha (@s1mpleO) June 26, 2026
Джерело: UESF