Sportarena

Кандидат в президенти УПЛ Метревелі: “Наш пул сьогодні повинен коштувати 17 мільйонів євро. У нас – 4 мільйони”

Претендент на головну посаду УПЛ хоче вдосконалити ринок телеправ.

Кандидат в президенти УПЛ Метревелі: "Наш пул сьогодні повинен коштувати 17 мільйонів євро. У нас - 4 мільйони" - Чемпіонат України

Михаил Метревели

Кандидат на посаду президента Favbet Ліги Михайло Метревелі розповів про своє бачення подальшого розвитку УПЛ. За його словами, потрібно удосконалити рівень платного телебачення, а також дозволити орендованим гравцям виступати проти Динамо і Шахтаря.

“Потрібно привернути увагу до клубів з середніми і малими доходами. Це головна, фундаментальна ідея і думка розвитку ліги на найближчі роки. Найголовніший джерело можливостей ліги заробляти гроші для клубів – це, в першу чергу, централізована продаж телевізійних прав всіх клубів. Потрібно створити ринок платного телебачення. В цьому і криється основне джерело доходів для клубів. Зараз у наших клубів є унікальна можливість нарешті почати створювати ринок платного телебачення. Це більш фундаментальна мета і завдання. Вона дасть нам прогрес на багато років вперед”, – заявив Михайло Метревелі.

“Порівняємо з Польщею. У них телевізійний пул з наступного сезону коштує 54 мільйони євро. У нас сьогодні – 4. Тобто, ми відстаємо в 12 разів від Польщі. Середній дохід в Польщі дорівнює 1300 доларів. У нас – 460-500 доларів, десь в три рази нижче. Але телевізійний пул менше в 12 разів. Наш пул сьогодні повинен коштувати 17 мільйонів євро, а у нас – 4 мільйони. Ми шукаємо відповідь на те, чому за нашими розрахунками наш пул так просідає. відповідь очевидна: немає централізованого продажу прав, немає ринку платного телебачення і так далі. Тому, наше завдання – підняти змагальний рівень”.

“І тут Динамо і Шахтар повинні звертати увагу на маленькі клуби і дати можливість орендованим хлопцям грати проти них. І футболістам буде що доводити, вони будуть рости в ціні, і стануть корисні цим клубам в наступному сезоні, якщо вони не зможуть навіть їх обіграти. Ми пам’ятаємо приклад, коли Супряга забив три м’ячі київському Динамо, і тепер кияни скотилися на третє місце. Для клубу це неприємно, але для чемпіонату – дуже цікаво. Знову-таки, виграють і Шахтар, і Динамо, якщо дозволять орендованим грати проти себе”.

Нагадаємо, Шахтар висунув Метревелі в якості кандидата на посаду президента УПЛ. Тим часом, клуби Прем’єр-ліги розраховують відновити чемпіонат 30 травня і завершити сезон до кінця липня.

На момент припинення сезону в елітному українському дивізіоні було зіграно 23 тури. З 13-очковим відривом таблицю очолює Шахтар.

варіант матеріалу

Джерело: Sportarena.ua

Или аккаунт Sportarena