Олег Плотницкий. Фото - FIVB
Один із лідерів чоловічої збірної України з волейболу Олег Плотницький прокоментував перемогу над Італією (3:0) у шостому матчі Ліги націй-2026.
“[Італія] сильна, топова команда, одна з найкращих. Останні два чемпіонати світу вигравали не в повному складі, про це не треба забувати. [У грі проти нас] в них трішки не полетіла подача, мені здається, вони багато помилялися. А потім і ми гарно приймали, коли треба було. Загалом ми заслужено виграли, 100%, тому що зіграли дуже надійно. Особливо, мені здається, з цих перших м’ячів в партії”.
“У кожній партії починали дуже добре, не було якихось провальних серій. Що мені сподобалося в першій партії — було трішки проблем, але витримали, не було так, як з бразильцями — зовсім інше відчуття було. Мені сподобалось, що команда вже трішечки легше сприймає такі ситуації, коли тебе суперник може або наздогнати, або перегнати на одне очко — вже немає таких нервових облич чи щось там комусь вже не подобається. Все більше на позитиві і це добре. Це означає, що десь з тренером достукались до того, що навіть якщо ти програєш 1-2 очки, що у нас є теж люди, які виходять і роблять брейки. І навіть якщо це кінцівка партії, то нічого страшного — треба просто зрівняти”.
“Взаємодія з Синицею? На перших двох тижнях, коли були на підготовці, трошки поговорили про це. Залишилися у залі, всі три зв’язуючі були — я просто їм пояснив, де і що — все. І вони, наче, мене почули, це найголовніше. Поки воно працює”.
“[Проти Бразилії] подача не йшла взагалі. Я вже давно не грав в таких великих залах, відвик. [Проти Італії] було трошки краще. Відіграли гру [проти Бразилії], один раз тут тренувались, вже трошки більше часу, трошки підналаштувалися, бо є різниця і по освітленню, і по розмірах [майданчика]. Тому [проти Італії] було краще. Дай Бог, щоб [проти Канади] було ще краще”.
Дивіться також: Україна – Італія. Відео огляд матчу за 25 червня
Перший сет у напруженій кінцівці дістався українській команді – 25:23. У другій партії команда Рауля Лосано діяла ще впевненіше, здобувши перемогу з різницею у шість очок – 25:19. У третьому сеті синьо-жовті також були сильнішими за чинних чемпіонів світу – 25:16.
Це четверта перемога команди Лосано у Лізі націй-2026. Раніше українці обіграли Китай (3:1), Кубу (3:0) та Бразилію (3:1). Також синьо-жовті поступилися Японії (0:3) та Польщі (2:3).
Україна набрала 13 очок і посідає третє місце у загальній турнірній таблиці Ліги націй. Наступний поєдинок команда Лосано проведе проти Канади 26 червня, початок – о 17:30 за київським часом.
Джерело: Суспільне: Спорт