Маркета Вондроушова. Фото: Getty Images
Чеська тенісистка Маркета Вондроушова отримала дискваліфікацію на чотири роки за відмову пройти допінг-тест.
У грудні минулого року 26-річна спортсменка відмовилася проходити допінг-тест, що автоматично прирівнюється до позитивного результату тесту. Як пізніше повідомила сама тенісистка, причиною відмови стали стрес та погане психічне здоров’я, а також побоювання за свою безпеку.
«Ми розуміємо, що процес тестування неприємний, і визнаємо, що це додаткове навантаження для гравців, чия робота і так пов’язана з високим рівнем тиску і пильної уваги, але це необхідно для захисту чесної конкуренції. Безпека та благополуччя гравців та наших інспекторів для нас справді важливі. Наші співробітники добре підготовлені, професійні, і стать нашого співробітника завжди збігається зі статтю гравця. Вони завжди мають посвідчення особи, і гравці можуть підтвердити їхню особу іншими способами, якщо у них виникнуть сумніви» – заявила генеральний директор Міжнародного агентства з питань доброчесності в тенісі Карен Мурхаус.
Повідомляється, що дискваліфікація тенісистки буде дійсна до 21 червня 2030 року, проте Вондроушова може оскаржити рішення у Спортивному арбітражному суді.
Під час дискваліфікації Вондроушовій не дозволяється грати, тренувати або відвідувати будь-які заходи, організовані або санкціоновані ITF, WTA, ATP, турнірами Великого шолома або будь-якою національною асоціацією.
Нагадаємо, найкращим результатом Вондроушової у рейтингу WTA стало шосте місце. Крім того, тенісистка стала переможцем Вімблдону у 2023 році, а також дійшла до фіналу Ролан Гаррос-2019.
Джерело: ITIA