«Це рішення прийняте відповідно до нещодавніх рекомендацій МОК щодо принципів нейтральності у спорті та важливості надання спортсменам рівних можливостей для участі у змаганнях на найвищому міжнародному рівні. Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF), як і раніше, віддана просуванню чесної конкуренції, захисту цілісності спорту та забезпеченню того, щоб спортсмени мали можливість змагатися в середовищі, яке поважає принципи нейтральності, інклюзивності та високого рівня» – йдеться у заяві організації.
Раніше Міжнародний олімпійський комітет рекомендував зняти всі санкції з білоруських спортсменів та допустити їх до змагань під національним прапором. У своєму поясненні МОК вказував, що «НОК Білорусі перебуває в хорошому становищі і дотримується Олімпійської хартії», а участь білоруських спортсменів у «нейтральному» статусі на великих міжнародних змаганнях «пройшла без будь-яких інцидентів як у змаганнях, так і поза ними».
Міжнародна федерація водних видів спорту раніше повністю зняла санкції з російських та білоруських спортсменів. Також допустила до змагань під своєю егідою білорусів World Boxing і Міжнародна федерація волейболу повернула збірні білорусі до всіх міжнародних змагань під своєю егідою.
Наприкінці травня Міжнародна федерація хокею дозволила збірній білорусі виступати у жіночих та юнацьких турнірах. Також Міжнародна федерація фехтування оголосила про допуск спортсменів з росії та білорусі до змагань під державною символікою.
Рано вранці 24 лютого 2022-го року росія здійснила ракетний обстріл та авіабомбардування більшості українських міст, а потім розпочала повномасштабне військове вторгнення. Війна рф проти України за допомогою білорусі триває вже 1584-й день.
Джерело: IWF
Добавьте «sportarena.ua» в свои избранные источники ⟶ Google News Подписаться