Марино Пушич, фото - shakhtar.com
Наставник Шахтаря Маріно Пушич прокоментував розвиток українського футболу, стан інфраструктури та конкуренцію у спорті.
Також Пушич поговорив про вклад донецького клубу у футбол України за сучасних реалій. На думку тренера, важливим аспектом є присутність уболівальників на трибунах.
“Загалом я вважаю, що кожна ліга, чемпіонат України теж, є дуже вимогливою. Простих ліг не буває. Є багато фізичних аспектів, але й багато команд, які дуже добре захищаються та гарно діють у перехідній фазі. Тому суперники повинні докласти чимало зусиль, щоб перемогти, це зовсім нелегко, виходячи з мого досвіду”.
“У цілому я вважаю, що продуктивний ігровий час у лізі має збільшуватися, бо, на мою думку, його достатньо мало, і гадаю, що інтенсивність ліги теж має зростати. Зараз я говорю про технічні аспекти гри, але й інфраструктура має бути на більш високому рівні, хоча, на жаль, обставини є такими, якими вони є, тож жодному клубу зараз не є легко. Тому, коли я говорю про обставини та інфраструктуру, я зокрема маю на увазі якість поля”.
“Є великий потенціал, це велика країна, країна, яка любить футбол, і, на мою думку, ліга має багато талантів, які можуть досягати наступного рівня та потім робити внесок у національну збірну, що корисно і для країни. Тож я думаю, що ми всі маємо об’єднати наші думки та енергію в ці важкі часи, щоб вивести чемпіонат на вищий рівень”.
” І ми, Шахтар, намагаємося це робити так, як я пояснив: роблячи внесок у загальний розвиток українського футболу. І я вважаю, що це буде корисним та насправді необхідним для подальшого розвитку футболу”.
“Факт у тому, що українські клуби мають досить низький коефіцієнт УЄФА, на жаль, тому наше турнірне становище у Європі не таке гарне. Ми, як одна з команд, що бере участь у європейських змаганнях, намагаємося отримати якомога більше балів, що також добре для українського футболу, тому що додається більше місць для участі у європейських матчах для інших команд, а це водночас дуже корисно й важливо для розвитку футболу в цілому”.
“По-друге, ми граємо у футбол для вболівальників. Для мене футбол без уболівальників, звісно, усе ще є футболом, це все ще гра, але бракує цієї фінальної емоції, цих емоцій стадіону та підтримки вболівальників, чого потребує кожен спортсмен, щоб викладатися на повну та максимально використати свої можливості. Я б хотів бачити набагато більше вболівальників на стадіонах. Не знаю, як гарантувати безпеку, щоб дозволити більшу кількість глядачів, вважаю, про це мають думати інші люди, але вірю, що це дуже важливо для загального розвитку футболу в Україні”.
У першій частині УПЛ-2024/25 Шахтар набрав 33 очки за підсумками 16-ти зіграних матчів — як наслідок, перебуває на третій сходинці турнірної таблиці. Від Олександрії, яка йде другою, Гірники відстають на п’ять очок, а від лідируючого Динамо — на десять (у порівнянні з обома своїми конкурентами Шахтар має матч у запасі).
У Лізі чемпіонів-2024/25 Гірники займають 27-е місце у загальній турнірній таблиці, маючи чотири очки після шести турів. Відставання підопічних Пушича від 24-ї позиції, яка дає останню перепустку в плей-оф, налічує чотири бали.
Перші офіційні матчі 2025 року очікують Гірників вже наприкінці січня — команда Маріно Пушича завершить загальний етап Ліги чемпіонів поєдинками проти Бреста (22 січня у Гельзенкірхені) та Боруссії (29 січня у Дортмунді).
Розіграш УПЛ-2024/25 відновиться наприкінці зими (базова дата – 22 лютого). Шахтар у 18-му турі зіграє з Лівим Берегом.
Джерело: Шахтер