Кандидат в президенти УПЛ Метревелі: “Наш пул сьогодні повинен коштувати 17 мільйонів євро. У нас – 4 мільйони”

Претендент на головну посаду УПЛ хоче вдосконалити ринок телеправ.

Михаил Метревели

Кандидат на посаду президента Favbet Ліги Михайло Метревелі розповів про своє бачення подальшого розвитку УПЛ. За його словами, потрібно удосконалити рівень платного телебачення, а також дозволити орендованим гравцям виступати проти Динамо і Шахтаря.

“Потрібно привернути увагу до клубів з середніми і малими доходами. Це головна, фундаментальна ідея і думка розвитку ліги на найближчі роки. Найголовніший джерело можливостей ліги заробляти гроші для клубів – це, в першу чергу, централізована продаж телевізійних прав всіх клубів. Потрібно створити ринок платного телебачення. В цьому і криється основне джерело доходів для клубів. Зараз у наших клубів є унікальна можливість нарешті почати створювати ринок платного телебачення. Це більш фундаментальна мета і завдання. Вона дасть нам прогрес на багато років вперед”, – заявив Михайло Метревелі.

“Порівняємо з Польщею. У них телевізійний пул з наступного сезону коштує 54 мільйони євро. У нас сьогодні – 4. Тобто, ми відстаємо в 12 разів від Польщі. Середній дохід в Польщі дорівнює 1300 доларів. У нас – 460-500 доларів, десь в три рази нижче. Але телевізійний пул менше в 12 разів. Наш пул сьогодні повинен коштувати 17 мільйонів євро, а у нас – 4 мільйони. Ми шукаємо відповідь на те, чому за нашими розрахунками наш пул так просідає. відповідь очевидна: немає централізованого продажу прав, немає ринку платного телебачення і так далі. Тому, наше завдання – підняти змагальний рівень”.

“І тут Динамо і Шахтар повинні звертати увагу на маленькі клуби і дати можливість орендованим хлопцям грати проти них. І футболістам буде що доводити, вони будуть рости в ціні, і стануть корисні цим клубам в наступному сезоні, якщо вони не зможуть навіть їх обіграти. Ми пам’ятаємо приклад, коли Супряга забив три м’ячі київському Динамо, і тепер кияни скотилися на третє місце. Для клубу це неприємно, але для чемпіонату – дуже цікаво. Знову-таки, виграють і Шахтар, і Динамо, якщо дозволять орендованим грати проти себе”.

Нагадаємо, Шахтар висунув Метревелі в якості кандидата на посаду президента УПЛ. Тим часом, клуби Прем’єр-ліги розраховують відновити чемпіонат 30 травня і завершити сезон до кінця липня.

На момент припинення сезону в елітному українському дивізіоні було зіграно 23 тури. З 13-очковим відривом таблицю очолює Шахтар.


Чемпіонат України

Джерело: sportarena.ua

Добавьте «sportarena.ua» в свои избранные источники ⟶ Google News Подписаться