Андрей Шевченко, Getty Images
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко прокоментував нічию з Францією (1:1) у стартовому матчі відбору на чемпіонат світу-2022.
– Вийшла хороша для нас гра. Ми виконали план, вперше грали за такою схемою. Було дуже складно, оскільки у нас було мало часу на підготовку. Хочу подякувати своїм футболістам за їхні зусилля та командну гру. Вони витратили багато енергії, але це був єдиний спосіб зупинити таку талановиту команду, як Франція. Для нас це дуже хороший результат – завоювати одне очко.
– Збірна Франції зробила багато фолів. Чи означає це, що ваш план на гру спрацював?
– Ми давно готувалися до цієї зустрічі, дуже добре вивчали суперника. Товариський матч теж допоміг, дав нам інформацію. Розкриватися і грати у відкритий футбол з Францією сьогодні рівноцінно. Ми постаралися зіграти компактно, створити певний тиск на м’ячі, закрити гострих футболістів суперника, зокрема, Кіліана Мбаппе. Він дуже добре атакує на просторі, постійно змінює фланги, але сьогодні робив це менше. Сьогодні Мбаппе діяв зліва, тому ми поставили перед ним більше гравців. Один постійно пресингував, а другий закривав простір. План вдався, спасибі нашим футболістам за виконану роботу.
– Чому ви випустили на заміну більш атакуючих Коваленка і Зубкова за рахунку 1:1?
– Ми спробували випускати швидких гравців, добре розвинених фізично, які можуть тримати цей рівень. Вважаю, що у Коваленка дуже хороші перспективи. Ми побачили, що Сидорчук втомився, Шапаренко почав скаржитися на пошкодження. Ми випускали гравців, які могли тримати цей ритм. Мораєс вийшов, дуже сильно допоміг, чіплявся за м’ячі. Сьогодні була командна гра.
– Чому сьогодні з капітанською пов’язкою вийшов Зінченко? Впорався він із завданням?
— Хочу привітати Олександра – це була перша його гра в статусі капітана. Він впорався із завданням, як і всі хлопці.
– Чи задоволені ви діями трьох своїх центрбеків?
– Протягом перших 30 хвилин у нас були деякі проблеми. Ми зробили певні корективи по позиціях, особливо в контролі м’яча. Дуже складно впроваджувати нову систему без тренувань. Ми провели тільки одне заняття. Багато працювали з відеоматеріалами, щоб надати гравцям якомога більше інформації. Думаю, футболісти все зробили дуже добре.
– Наскільки важливі були поразки в Лізі націй-2020/21? Чи допомогли вони підготуватися до сьогоднішньої гри?
– Безумовно, минулорічні товариські матчі і Ліга націй дали нам інформацію. Ми використовували велику кількість виконавців, задіяли молодих футболістів. Я ніколи не боюся ризикувати, брати відповідальність, тому що це єдиний спосіб переглянути гравців. Ми зібрали достатньо інформації. Ми весь час в пошуку, тому що потребуємо хороших і якісних футболістів.
– Ярмоленко і Циганков не змогли допомогти збірній України. Ви тому вибрали таку тактичну схему?
– Ні, ми зробили цей вибір перед грою. Нам потрібно було перекривати простір ззаду. Якби ми залишали талановитих французьких гравців один в один, то отримали б багато проблем. Це був єдиний шлях збалансувати склад, зробити компактним простір між лініями. Завжди один пресингував, а інший прикривав. Це був наш план на гру. Звичайно, Ярмоленко і Циганков дають нам набагато більше опцій. Ми могли б зробити заміни в кінці матчу, оскільки це дуже кваліфіковані футболісти. Але у нас в розпорядженні ті гравці, які є.
– Як ви прокоментуєте вибір Бущана на воротарську позицію?
– У нас достатньо хороших голкіперів. Будь-який з них міг би зіграти. У Бущана трошки більше досвіду. Він пропустив тут сім м’ячів, і з точки зору психології можна було дати йому шанс. Я бачив, що Георгій готовий до цієї гри краще. Все-таки в Динамо на тлі матчів чемпіонату України є психологічна перевага.
– Кому першому прийшов в голову такий план на гру?
– Якщо ми приймаємо якесь рішення, то завжди робимо це разом. Це спільна робота тренерського штабу.
– Здалося, що в контратаках збірна України не доводила справу до логічного завершення.
– Я думаю, що ті продовження контратак, які у нас були, більше пов’язані з якимось технічним браком. Відпрацьовуючи стільки в обороні, ти недостатньо свіжий у своїх рішеннях під час контратак. Були непогані продовження. Там, де хлопці втомилися, приймалися неправильні рішення. Це нормально. У нас було багато шансів, але допускалися технічні помилки. Ти завжди втрачаєш багато енергії, коли пробігаєш велику дистанцію. Французька команда відправляла в атаку багато футболістів, відкривала для нас простір.
У наступному матчі групи D збірна України зіграє з Фінляндією. Гра в Києві відбудеться в неділю, 28 березня.
Джерело: Sportarena.ua