Гераскевич: Диктатура вбиває олімпійський рух, вона шкодить усім. Я вважаю, що пані Ковентрі має залишити посаду голови МОК

Український спортсмен висловив свою недовіру до керівництва МОК

Владислав Гераскевич, фото - noc-ukr.org

Український скелетоніст Владислав Гераскевич закликав Кірсті Ковентрі залишити посаду голови Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

“Я б розділяв керівництво Олімпійських ігор і олімпійський рух. Олімпійський рух — це всі ми, спортсмени та ті, хто дивляться. І в олімпійський рух я вірю, вірю в олімпійські цінності: з самого дитинства для мене це було щось високе, про дружбу, мир, про символічні речі — в це я вірю. Наразі я не вірю в керівництво МОК. Схоже, що пані Ковентрі зібрала з собою з Зімбабве диктатуру, яку намагається привезти в МОК. З огляду на останні новини — це не працює. На жаль, ця диктатура вбиває олімпійський рух, вона шкодить всім і сподіваюсь, що вона раніше це зрозуміє до того, коли буде вже пізно”.

“Я вважаю, що пані Ковентрі має покинути цю посаду, тому що вона абсолютно завалила Олімпійські ігри. Тому що тим скандалом, який створив МОК, вони забрали дуже багато уваги від спортсменів, що брали участь у змаганнях, цей скандал сильно вплинув на цінність олімпійського руху. І в цьому винна міс Ковентрі і не тільки вона, тому що був залучений весь ланцюжок людей. Спіч Ковентрі на церемонії закриття Олімпійських ігор має стати її останнім на цій посаді”.

“Треба формувати коаліцію навколо України — це робота не лише спортсменів — щоб якщо ми бойкотували, то бойкотували не самі. Друге, ця коаліція має бути достатньо велика, щоб МОК розумів ризики того, що це може перетворитися в нову організацію, яка буде об’єднувати олімпійські види спорту, і буде проводити їх просто без МОК. Другий варіант, який я можу порадити спортсменам, це проводити протести на змаганнях. Звичайно в рамках правил, як ви їх розумієте. Якщо МОК ставиться зневажливо, не поважає вашу трагедію, вас особисто, то чому ви в цій ситуації маєте поважати МОК. Я би радив проводити протести і не дозволяти проводити нормально змагання. Бойкот теж дієва штука, перед початком Паралімпійських ігор-2022 вигнали атлетів Білорусі”.

Нагадаємо, Міжнародний Олімпійський комітет (МОК) дискваліфікував Гераскевича перед стартом офіційних заїздів у скелетоні на Олімпіаді-2026 після відмови дотримуватися правил МОК із самовираження спортсменів.

На підтримку Гераскевича висловився Президент України Володимир Зеленський, нагородивши українця орденом Свободи. Також свою підтримку висловили міністр закордонних справ Андрій Сибіга, боксер Олександр Усик, українська фристайлістка Катерина Коцар, відреагували у НОК України. Після заборони МОК, Владислав Гераскевич виходив на тренування у «шоломі пам’яті».

Читайте також: Гераскевич оголосив про проект фандрейзингу для сімей загиблих українських спортсменів

Зазначимо, що Гераскевич був одним із прапороносців збірної України на церемонії відкриття Олімпіади-2026.

Олімпійські ігри-2026 офіційно завершились учора. Українські спортсмени не змогли здобути жодної медалі, тоді як медальний залік з великим відривом виграла Норвегія.


Олімпіада-2026

Джерело: Суспільне Спорт

Добавьте «sportarena.ua» в свои избранные источники ⟶ Google News Подписаться